Розпочався декадник безпечного інтернуту
В умовах цифровізації суспільства Інтернет став безмежним простором для задоволення найрізноманітніших потреб мільярдів своїх користувачів. Всесвітня мережа задовольняє наші потреби у навчанні й відпочинку, у комунікації з рідними й друзями, у самоствердженні й визнанні, в отриманні інформації тощо. Але, водночас Всемережжя може містити загрози фізичному, психічному, соціальному й матеріальному благополуччю своїх користувачів. Кожен користувач Інтернет-мережі може стати як потенційною жертвою, так і потенційним джерелом тієї чи іншої небезпеки в Інтернеті.
ХТО МОЖЕ ДОПОМОГТИ ДИТИНІ
- організація Teenergizer, яка надає консультації “рівний-рівному” з психологом безкоштовно і конфіденційно - teenergizer.org/consultations/;
- служба підтримки чи адміністрації соціальних мереж/сайту;
- поліція (102) чи кіберполіція (https://ticket.cyberpolice.gov.ua, сallcenter@cyberpolice.gov.ua, тел. 0 800 505 170);
- національна дитяча гаряча лінія «ЛА СТРАДА УКРАЇНА» (тел. 0 800 500 225, 772 або 116 111);
- портали https://report.iwf.org.uk/ua та https://stop-sexting.in.ua/send/ для видалення контенту, який зображає насильство над дитиною;
- чат-боти «Кіберпес» (у Вайбер та Телеграм) та «Stop Sextіng Bot» (в Телеграм) ;
- урядова консультаційна лінія з питань безпеки дітей в Інтернеті (тел. 1545, далі обрати «3»).
Сповістити про матеріали, що містять порнографію з участю неповнолітніх та інше змістове наповнення, що порушує законодавство країни, можна за допомогою форми на головній сторінці веб-сайту http://skarga.ua/.
За правовою допомогою діти можуть звернутись до контакт-центру надання безоплатної правової допомоги (тел. 0 800 213 103), уповноваженого президента України з прав дитини (тел. 044 255 76 75), уповноваженого Верховної Ради України з прав людини (hotlіne@ombudsman.gov.ua). За кваліфікованою юридичною допомогою діти та/чи батьки дітей можуть звернутись до Українсько-Гельсінської спілки з прав людини (тел. 044 383 9519, 094 928 6519). Звернутись зі скаргою до суду діти можуть самостійно з 14 років (до виповнення 14 років – батьки чи опікуни дитини). Після використання всіх національних механізмів правового захисту дитина може отримати міжнародну правову допомогу, зокрема, в Європейському суді з прав людини та Комітеті ООН з прав дитини.